Bayramınız Kutlu Olsun.

Merhaba Dostlar,

1985 yılında, henüz 25 yaşında bir delikanlıyken bir yıllık firmam olan Örsan A.Ş.adına müşteri ve dostlarıma  bayram tebriği hazırlamak istedim.Ne yazık ki şimdiki gençlerin mahrum olduğu sıcacık mini mektuplardı onlar. Adeta canlıydılar. Şimdiki gibi e-posta, kms, twit…..gibi sanal ve ruhsuz değillerdi.

Matbaaya gidip özenle kart tasarlattım. Genel olarak “Mübarek ….Bayramınızı tebrik eder…”  tarzında cümleler yazılırdı. Gençlik enerjisinin coşkusuyla farklı düşüncelerimi her vesileyle dile getirme krizim orda da tuttu ve şunu yazdırdım:

“Bayram, Türk teknolojisini dünyaya kabul ettirdiğimiz anda başlayacaktır.”

Bayram  kartlarını gönderdiğim bazı dostlarımdan ” İnşallah, ama….” şeklinde yüreğinin onayladığını ama aklının kabul etmediğini açıkça belli eden mesajlar aldım. Bununla birlikte  tuhaf bulanlar da oldu. “Toplu iğne bile üretemeyiz” zihniyeti o kadar iliklerimize işlemiş ki, dileği bile abes karşılanmıştı.

Ne kadar memnuniyet vericidir ki yıllar içinde benzer duyguları taşıyan ve maalesef kendi imkanlarıyla çabalayan yürekdaşların sayısı hayli arttı.

Her alanda ileri teknoloji ürünler yapmak ve geliştirmek için, çevre direncine ve imkansızlıklara rağmen çabalayan ve buna canı gönülden inanan yüzlerce  üretici var artık…

….Ve bu beni çok mutlu ediyor!.

Bu mutlulukla, başka bir söz söylemek yerine bir şiirimle bayramınızı kutluyor, acısız ve tasasız nice bayramlar diliyorum.  04.11.2011

 


Benim Yaram

Kalbime dokunma, incitme beni,
Benim yaram senden daha derindir.
Koştum ömür boyu güzele doğru,
Benim yaram senden daha derindir.

Teslim olmayalım karanlıklara,
Var mıdır aldanmak haksızlıklara,
Sevdalı olalım aydınlıklara,
Geleceğe güneş bizden doğuyor.

Vermeli yiğitler artık el ele,
Yiğitler veremez kendini sele,
Doğruyu bilenler yanlışı bile
Güzele çevirir, dersin alırlar.

Ölsem de yolumdan dönemem asla,
Gidilmez erliğe gam ile yasla,
Engelden güç bulur, hem de dik başla,
Bize düşen daha birlik olmaktır.

Ömer BOZDOĞAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir